Masz pytania? Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń

 

 • ZNAJDUJEMY NAJLEPSZE ROZWIĄZANIA

 • OCHRONIMY TWOJE INTERESY

dodatkowe badania dla pracowników korzystających z aut służbowych

Pracownicy, którzy korzystają ze służbowych samochodów, powinni w przypadku wstępnych badań lekarskich, poza badaniem ogólnym wykonywanym przez lekarza orzekającego, przejść również badanie okulistyczne i neurologiczne oraz test sprawności psychoruchowej wykonywany przez psychologa. Takie stanowisko zaprezentowało Ministerstwo Zdrowia w piśmie nr BPP.0620.529.2018.KŁ.

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami redakcja MONITORA prawa pracy i ubezpieczeń wystąpiła do Ministerstwa Zdrowia z prośbą o wyjaśnienie, jakim badaniom profilaktycznym podlegają pracownicy, którzy posiadają samochody służbowe? Czy osoby te powinny mieć w ramach okresowych badań lekarskich dodatkowo przeprowadzane badania lekarskie właściwe dla kierowców?

Z wyjaśnień resortu zdrowia wynika, że prowadzenie samochodu służbowego odpowiada pracy kierowcy, która jest zaliczana do prac wymagających pełnej sprawności psychoruchowej. To zaś oznacza, że podczas wstępnych badań lekarskich poza badaniem ogólnym wykonywanym przez lekarza orzekającego pracownik powinien przejść również badanie okulistyczne i neurologiczne oraz test sprawności psychoruchowej wykonywany przez psychologa. Badania okresowe dla tych pracowników, obejmujące badanie okulistyczne i neurologiczne oraz test sprawności psychoruchowej, wykonywane są już tylko w sytuacji, gdy lekarz orzekający uzna je za niezbędne.

 • Biuro Rachunkowe

  Perita Consulting

  Dariusz Jóźwiak


  Copyright © 2016 Perita


  05-270 Marki

  Poniatowskiego 16 A

  e-mail: perita@perita.pl


  tel.kom. 604 062 327


  tel./fax (22) 771 46 04  Godziny otwarcia biura:

  Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00


  x
  Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności